Aradığın Herşey Burda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

35 adet güzel Hadis

35 adet güzel Hadis Empty 35 adet güzel Hadis

Mesaj  Admin Perş. Ara. 16, 2010 4:10 pm

1-)müslüman müslümanın kardeşidir Ona zülmetmez ve onu yalnız bırakmaz zulme teslim etmez
2-)yarım hurma vermek süreti ile olsa kendinizi cehennem ateşinden koruyuuz
3-)mümin mümine karşı birbirine kenetlenmiş binalar gibidir
4-)Allah'ın şifasını yaratmadığı hiç bir hastalık yokur
5-)şüphe vereni terket şüphesiz olana bak
6-)seyahat edin sıhhat bulursunuz
7-)amellerin Allah'a en sevimli olanı az da olsa devamlı olanıdır
8-)hiç bir baba çocuğuna güzel ahlak ve terbiyeden daha değerli bir hediye vermemiştir
9-)iki nimet vardır ki Müslümanların çoğu onda aldanırlar Sıhhat ve boş vakit
10-)nerede olursan ol Allah'tan kork her kötü davranışın ardından iyi bir amel işle ki o günahı silsin insanlara güzel ahlak ile davran
11-)kim başkasından gördüğü bir ayıbı kınarsa o ayıp onun da başına gelmeden ölmez
12-)iki göz vardır ki cehennem ateşi görmez Allah korkusundan ağlayan göz,harb meydanında ve cephede nöbet tutan askerin gözü
13-)kişi dotunun dini üzerinedir sizden biri kiminle dostluk ve arkadaşlık yaptığına dikkat etsin
14-)küçüklerimize merhamet etmeyen,büyükleirmize saygı göstermeyen bizden değildir
15-)hediyeleşin ki birbirinize olan sevginiz artsın
16-)insan rızkını sağladığı şeye dört elle sarılsın
17-)sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir
18-)insanlara merhamet etmeyene Allah da merhamet etmez
19-)kim bir hayra sebep olursa onu yapan gibi sevap alır
20-)Allah güzeldir güzelliği sever
21-)bizi aldatan bizden değildir
22-)kafirde olsa mazlumun ahını almaktan sakının
23-)içkiden sakınınız Çünkü o, her kötülüğün anasıdır
24-)çalışana hakkını teri kurumadan önce verin
25-)önce deveni bağla sonra tevekkül et
26-)Ey Rabbimiz bize dünya ve ahirette iyilik ver, bizi Cehennem azabından koru!
27-)Ey Rabbimiz bize sabır, cesaret ve sebat ver, kâfirlere karşı bize yardım et!
28-)Ey Rabbimiz, unutur veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmediği işleri de yükleme, bizi affet, bizi bağışla, bize acı, sen bizim Mevlamızsın. Kâfirlere karşı bize yardım et!
29-)Ey Rabbimiz, bizi doğru yola ilettikten sonra kalblerimizi kaydırma! Bize, tarafından rahmet bağışla! Lütfu en bol olan sensin.
30-)Ey Rabbimiz, iman ettik; günahlarımızı bağışla, bizi Cehennem azabından koru.
31-)Ey Rabbimiz, günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığı bağışla; yolunda sabit kıl; kâfirlere karşı bizi muzaffer eyle!
32-)Ey Rabbimiz, "Rabbinize inanın" diyen davetçiyi işittik, hemen iman ettik. Artık bizim günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört, ruhumuzu iyilerle beraber al! Ey Rabbimiz, bize, peygamberlerin vasıtasıyla vâdettiklerini de ikram et ve kıyamette bizi rezil-rüsvay etme; şüphesiz sen vâdinden caymazsın.
33-)Ey Rabbimiz, bize çok sabır ver, müslüman olarak canımızı al!
34-)Ey Rabbim, beni ve neslimi namazı devamlı kılanlardan eyle; duâmı kabul et, kıyamette hesab olunacağı gün beni, ana-babamı ve müminleri bağışla!
35-)Ey Rabbim, bana hikmet ver ve beni salihler arasına kat!
cheers cheers cheers
Admin
Admin
Admin

http://kardesler.hareketforum.com